تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

آداب دوره تیر ماه 94

  دوستاي عزيزم اميدوارم خستگيتون رفع شده باشه و تا اين لحظه تابستون خوش گذشته باشه .عزيزان خيلي دلم براتون تنگ شده و خوشحالم که امروز می تونم باهاتون در ارتباط باشم . در ضمن از دوستاي گلي كه با sms و ايميل  و سایت سمیم منو خوشحال كردند ممنونم .قبل از دوره بد نيست كمي از آداب دوره بگم .

  1-هر 12 صفحه يك روز و نيم طول مي كشه . (یعنی هر نصف روز 4 صفحه) ونصف روز دوم را به زدن تست مشغول شوید.

  2-در ابتدا هر فصل را به چند قسمت تقسيم مي كنيم .

  3-- در زماني كه هر قسمت را مطالعه مي كنيد تمركز كافي داشته باشيد و اگر برنامه اي داريد به بعد از مطالعه آن قسمت موكول كنيد .

  4-قبل از مطالعه هر قسمت از يك بخش با کمک کتاب مهر و ماه و فقط سوالات جاخالی یا صورت تستهاي خط به خط يكي از كتابهاي اضافه كه در دسترس شماست را بدون پاسخ گويي بخوانيد.

  5-اينك مطلب قسمت مربوطه را خيلي دقيق به همراه شكل و نكته وسوالات و آزمايشات بخوانيد. در حين مطالعه به جواب جاخالی ها یا تستها در متن برخورد مي كنيد . در ضمن هنگام مطالعه کتاب به قید ها توجه ویژه داشته باشید.

  6-- میتوانید پس از مطالعه چشماتونو ببندید و مطلب خوانده شده را در ذهن مرور کنید. برای مطلب خوانده شده شکل یا طرح بکشید و حتی تست طراحی کنید. می توانید مطلب خوانده شده را برای یکی از دوستاتون بازگویی کنید و یا ميتوانيد مطالب خوانده شده را خلاصه كنيد و همچنين مطالبي كه در قسمتهاي مختلف كتاب درباره يك موضوع نوشته به همراه شماره صفحه در يك جا جمع كنيد . مثلاً در مورد كرم خاكي در چندين قسمت كتاب مطلب آمده يا در مورد پادتن در چند قسمت مطالبي ذكر شده .خلاصه ها را نگه داشته و مطالب مربوط به اين موضوعات كه در سالهاي ديگر آمده را نيز به آن اضافه كنيد .

  7-- كتاب را بسته و اين بار به همان سوالات جا خالی یا تستهاي خط به خط پاسخ دهيد . توجيه و استنباطهاي خود را با جواب تستها در بخش پاسخ تشريحي تست مقايسه كنيد .توجه کنید برای تثبیت مطالب کتاب درسی با توجه به مقدار یک فصل آموزشی در کتاب مهر و ماه ، اقدام به پاسخ گویی تمام سوالات آن هفته آموزشی مهر و ماه نمایید.

  8-- به همين ترتيب بقيه قسمتهاي فصل را مطالعه كنيد .

  9-پس از اتمام مطالعه هر چه تست كه مربوط به اين فصل است مثل تستهاي مفهومي و بعضي از تستهاي تر كيبي را پاسخ دهيد .حتماًجواب خود را با جواب كتاب مقايسه كنيد . توجه كنيد كه دانش شما در حد تمام تستهاي تركيبي نيست بعضي از آنها مربوط به سال سوم و چهارم است .حتما در مبحث گیاه تستهای زیست گیاهی را نیز بزنید.

  10-از انيميشن ها در قسمت پيوندهای وبلاگم استفاده كنيد.

  11-نظرات سوالات واشكالات خودتان را مربوط به همين فصل را در قسمت نظر دهيد بنويسيد.

  ممنون تا بعد...

  بدرود

   


  این مطلب تا کنون 179 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : كنيد ,قسمت ,مطالعه ,مطلب ,تستهاي ,مربوط ,مطلب خوانده ,كنيد توجه ,مقايسه كنيد ,کنید برای ,آداب دوره ,
  آداب دوره تیر ماه 94

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 28 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
[email protected]

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر