تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

گرفتن دسته چک از طریق ثبت شرکت

  گرفتن دسته چک از طریق ثبت شرکت


  گرفتن دسته چک <a href= از طریق ثبت شرکت" width="800" height="468">

  قبل از توضیح در ابتدا به معرفی مختصری از شرکت‌های تجاری میپردازیم
  1- ثبت شرکت سهامی عام‌
  شرکتی بازرگانی است که سرمایه‌‌ آن به سهام، تقسیم‌ شده باشد. در شرکت سهامی عام، تعداد سهام‌داران نباید از سه نفر کمتر باشد و مسئولیت سهام‌داران، محدود به مبلغ تعداد سهام آنهاست .
  2- ثبت شرکت سهامی خاص
  شرکتی است بازرگانی که تمام سرمایه‌ی آن منحصرا توسط موسسین، تامین شده است و سرمایه‌‌ی آن به سهام، تقسیم‌ شده، مسئولیت صاحبان سهام، ‌محدود به مبلغ تعداد سهام آنهاست. همچنین تعداد سهام‌داران نباید از سه نفر کمتر باشد.
  شرکت سهامی خاص نسبت به سایر شرکت ها اعتبار بیشتری برای شرکت در مناقصات و مزایدات دارند. شرکت سهامی خاص زمان افتتاح شرکت مقداری از سرمایه را باید واریز کنند برای حساب شرکت یعنی برای حساب اشخاص حقوقی.
  3- ثبت شرکت با مسئولیت محدود
  شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و سرمایه‌‌ی آن به سهام، تقسیم‌ نمیشود و هر یک از شرکا به میزان سرمایه ی خود مسئول تعهدات شرکت است و واریزی به حساب شرکت لازم ندارد.
  4- ثبت شرکت تضامنی
  شرکتی است که بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تحت نام مخصوص برای امور تجاری تشکیل می‌شود. اگر دارایی شرکت برای تمام قروض کافی نباشد؛ هر یک ازشرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است.
  5- ثبت شرکت مختلط غیرسهامی
  شرکتی است که بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود برای امور تجاری تحت نام مخصوصی تشکیل می‌شود، سهام این نوع شرکت انتشار داده نمی شود. شریک شرکت ضامن، مسئول کلیه‌ی قروضی است که ممکن است علاوه بر دارایی شرکت پیدا شود. شریک با مسئولیت محدود، کسی است که مسئولیت او فقط به میزان سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته است.
  6- ثبت شرکت مختلط سهامی
  شرکتی است که تحت نام مخصوص بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می‌شود. شرکای سهامی کسانی هستند که سرمایه‌ی آنها به صورت سهام یا قطعات سهام متساوی درآمده و مسئولیت آنها به میزان همان سرمایه‌ای است که در شرکت دارند. شریک ضامن کسی است که سرمایه‌ی او به صورت سهام درنیامده و مسئول کلیه‌ی قروضی است که ممکن است علاوه بر دارایی شرکت پیش بیاید.
  7- ثبت شرکت نسبی
  شرکتی است که برای امور و کارهای تجاری، بین دو یا چند نفر تحت نام خاص تشکیل می‌شود و مسئولیت هریک از شرکا به میزان سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته است.
  8- ثبت شرکت تعاونی
  شرکتی است که تمام یا حداقل 51% سرمایه‌ی آن به وسیله‌ی اعضا در اختیار شرکت تعاونی قرارگیرد و سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی و وابسته به دولت و تحت پوشش دولت، بانک‌ها،‌ شهرداری‌ها، شوراهای اسلامی کشوری، بنیاد مستضعفان و سایر نهادهای عمومی می‌توانند از راه وام بدون بهره یا هر راه مشروع دیگر از قبیل مشارکت، مضاربه، مزارعه، ‌مساقات، اجاره، اجاره به شرط تملیک، بیع شرط، فروش اقساطی و صلح، اقدام به کمک در تأمین یا افزایش سرمایه‌ی شرکت‌های تعاونی نمایند؛ بدون آن که عضو باشند.
  معرفی مختصر حساب های جاری:
  1- حساب جاری عادی
  نوعی سپرده قرض الحسنه می باشد که بانک برای مشتری افتتاح نموده و مشتری با امضاء چک، دستور پرداخت تمام یا قسمتی از سپرده (تا میزان سپرده) در وجه حامل یا شخص معینی یا بحواله کرد به بانک را صادر می نماید.
  2- حساب جاری متمرکز
  همانند حساب جاری عادی بوده که به درخواست مشتری به نام وی توسط بانک افتتاح و مشتری با صدور و امضاء چک دستور پرداخت تمام یا قسمتی از موجودی(حداکثر تا میزان موجودی)در وجه حامل یا شخص معین یا به حواله کرد، به بانک را صادر نماید. واریز وجه به حساب و برداشت از حساب مذکور در کلیه شعب دارای سیستم متمرکز امکانپذیر می باشد.
  برای دریافت دسته چک برای این شرکت ها مدارک و انجام مراحل زیر مورد نیاز می باشد:
  1- طبق استعلام از بانک مرکزی، ممنوعیت برای افتتاح حساب جاری نداشته باشند.
  2- ارائه یک نسخه کپی تایید شده از اساسنامه و یا شرکت نامه شخص حقوقی
  3- ارائه یک نسخه از اولین آگهی ثبت شرکت و همچنین یک نسخه از آگهی آخرین تغییرات شرکت در روزنامه رسمی.
  4- مشخصات شرکت و یک به یک اعضاء (بر طبق تصویر روزنامه رسمی و تصویر کارت شناسایی معتبر آنها که برابر اصل گردیده ) با کارت افتتاح حساب جاری کنترل تا مشخصات شرکت و اعضاء با هم جابجا درج نگردیده باشد.
  5- ارائه اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء مجاز و ارایه مهر اشخاص حقوقی.
  6- تاییدیه وزارت کار و امور اجتماعی یا سازمان مرکزی ر حسب مورد در خصوص شرکتهای تعاونی مسکن(کارگری و غیر کارگری).
  اشخاص حقوقی:
  1- اصل و تصویر اساسنامه و شرکتنامه یا اظهارنامه (اساسنامه یا مرامنامه ثبت شده در اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری)، شناسه ملی
  2- اصل و تصویر آگهی تأسیس و آخرین تغییرات در اساسنامه شرکت (مندرج در روزنامه رسمی)
  3- اصل و تصویرکارت ملی، شناسنامه عکس دار اعضای هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت به انضمام آدرس محل فعالیت و کدپستی
  4- ارائه تعهد کتبی مبنی بر اعلام تغییرات احتمالی در مفاد اساسنامه، ترکیب هیات مدیره ، مدت اعتبار یا اختیارات ایشان
  5- قرار نداشتن نام شرکت، اعضای هیات مدیره، مدیر عامل و رئیس هیات مدیره در لیست افراد مشمول ماده 21 قانون صدور چک و نیز فهرست افراد ممنوع الحساب و حساب های درگیر طبق پاسخ استعلام انجام شده از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
  6- اخذ اطلاعات از محل شرکت و وضعیت مالی شرکت و مدیران
  7- داشتن یک نفر معرف که مورد اعتماد بانک بوده و یا از مشتریانی باشد که برای مدتی نزد بانک حساب جاری داشته و بانک او را صالح و معتمد تشخیص دهد.
  8- قبول شرایط و مقررات عمومی حساب جاری و امضا قرارداد حساب جاری بانک، تکمیل کارت حساب جاری و معرفی دارندگان حق امضاء و تعیین شرایط برداشت از حساب
  9- اصل و تصویر مجوز فعالیت شرکت
  10- اصل و تصویر اسناد مالکیت یا اجاره نامه محل شرکت
  11- تعیین اقامتگاه با استناد به اقامتگاه معین شده شرکت در اساسنامه  www.sabt123.com


  این مطلب تا کنون 2 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 12 شهريور 1396 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 30 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160880
 • بازدید امروز :444466
 • بازدید داخلی :44806
 • کاربران حاضر :102
 • رباتهای جستجوگر:291
 • همه حاضرین :393

تگ های برتر